جلال بختیاری

در هفته پژوهش؛ استارتاپ‌های برتر توسط وزیر علوم تقدیر می‌شوند

مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم گفت: در هفته پژوهش از طرح های تحقیقاتی و استارتاپ های برتر توسط وزیر علوم تقدیر می شود.دکتر جلال بختیاری با حضور در غرفه خبرگزاری مهر در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفتگو باخبرنگار مهر اظهار داشت: هفته پژوهش امسال از ۴ آذرماه ۹۶ در استان ها با ریاست استاندار و به دبیری روسای دانشگاههای مادر استان ها آغاز شود.

وی افزود: امسال از نزدیک فعالیت ها در ستادهای استانی توسط وزارت علوم  مورد بازدید قرار می گیرد تا با برنامه ریزی منسجمی کار خود را در هفته پژوهش شروع کنند.

مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم با بیان اینکه  از هر استان ۳ ایده برای حضور در نمایشگاه هفته پژوهش انتخاب می شود، عنوان کرد: در سال گذشته تعداد ۳ هزار و ۴۰۰ طرح و فناوری در نمایشگاه حضور داشتند ولی امسال پیش بینی می شود که بیش از ۵ هزار طرح را به نمایش بگذاریم.

وی در خصوص تفاوت نمایشگاه هفته پژوهش امسال با سال گذشته خاطر نشان کرد: زمانبندی این نمایشگاه تغییر اساسی کرده و از سوی دیگر بنا داریم میزان قراردادها را افزایش دهیم به طوری که هدف ما ۱۲۰ میلیارد تومان به بالاست.

بختیاری با بیان اینکه طبق روال هر ساله به طرح های برتر جایزه ای اعطا می شود، عنوان کرد: علاوه بر برترین های استانی، از ۱۰۰ استارتاپی که در نمایشگاه حضور می یابند ۱۰ استارتاپ برتر انتخاب می شود و از آنها در راستای اجرایی شدن طرحشان حمایت خواهند شد.

وی با اشاره به نحوه حمایت ها از این استارتاپ ها گفت: علاوه بر تقدیر از طرح ها و استارتاپ های برتر توسط وزیر، آنها را به پارک های علمی و فناوری و بخش های مختلف علمی و فناوری معرفی می کنیم تا بتوانند طرح های خود را در قالب یک شرکت دانش بنیان به نتیجه برسانند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *