رضا یادگاری

برنامه‌های هفته پژوهش در استان یزد تشریح شد

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری یزد برگزاری جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری استان را از مهم‌ترین برنامه‌های استانی هفته پژوهش و فناوری برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد ملی هفته پژوهش و فناوی، رضا یادگاری در اولین نشست ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری استان یزد با اشاره به وظایف این ستاد، گفت: تصویب سیاست‌ها، جهت‌گیری‌های اصلی و تعیین راهبردهای هفته پژوهش و فناوری در سطح استان، بررسی و تصویب برنامه‌ها و پیشنهادهای هفته پژوهش و فناوری در سطح استان، بررسی و تصویب برنامه‌ها و پیشنهادهای ارائه‌شده از سوی کمیته‌های ستاد استانی، بررسی و تصویب منابع مالی موردنیاز برنامه‌ها و محل تأمین آن‌ها ازجمله وظایف ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری استان است.

وی تشکیل و پیگیری جلسات ستاد، ابلاغ و پیگیری مصوبات ستاد، پیشنهاد دبیران و مسئولین کمیته‌های ستاد به رئیس ستاد را عمده وظایف دبیر کل ستاد برشمرد و افزود: کلیه دبیران باید مکاتبات و هماهنگی‌های خود را از طریق دبیر کل ستاد برای رئیس ستاد ارسال کنند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری یزد وظایف رئیس ستاد استانی را تبیین سیاست‌ها، اهداف و شرح وظایف بخش‌های مختلف ستاد، انتخاب و صدور حکم جانشین رئیس ستاد و انتخاب و صدور حکم دبیر کل ستاد دانست.

یادگاری برگزاری جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری استان را از مهم‌ترین برنامه‌های استانی هفته پژوهش و فناوری برشمرد و اظهار داشت: پیشنهاد برنامه‌های جشنواره به ستاد، پیشنهاد محل برگزاری جشنواره به ستاد، تهیه مستندات برگزیدگان هفته پژوهش و فناوری در استان و برآور مالی برگزاری جشنواره از عمده وظایف دبیر جشنواره است.

این مقام مسئول تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری، فن بازار و رونمایی از دستاوردهای جدید در استان، برگزاری جشنواره شناسایی و توانمندسازی ایده‌های برگزیده و تجلیل از ایده پردازان منتخب استانی، تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری دانش‌آموزی در سطح استان و … از دیگر برنامه‌های استانی هفته پژوهش و فناوری در استان است.

وی در خصوص اهداف برگزاری هفته پژوهش و فناوری در استان‌ها، خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری در سطح استان و ارتقای شأن و جایگاه پژوهش و فناوری فعالان در این حوزه، تشویق و ترغیب پژوهشگران و فناوران استان به تولید بیشتر علم، فناوری، عزت و ثروت ناشی از آن، شناسایی و عرضه یافته‌های پژوهش و فناوری و بسترسازی برای تجاری‌سازی یافته‌های پژوهش‌ها و فناوری‌های توسعه‌یافته ازجمله مهم‌ترین اهداف برگزاری هفته پژوهش و فناوری در استان است.

منبع: فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *